Hepimiz daha sağlıklı olmak, daha iyi görünmek, bedensel ve ruhsal olarak iyi bir durumda yaşamak isteriz. İyi yaşamak neredeyse tüm dünyanın ortak hayalidir.

Bizim için değerli olan her şeyi bir gün ile taçlandırırken, hepimiz için tek gerçek olan iyi yaşamaya adamış global bir günümüz neden yok? Bu soru “artık var” diye yanıtlanıyor. Bu ayrıcalıklı günün adı Global Wellness Day.

“Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day, uluslararası bir “İyi Yaşam Günü”dür.

GWD hiçbir ticari amaç gütmeyen, kendini iyi yaşamaya adamış gönüllüler tarafından hayata geçirildi. Global Wellness Day, herkesi bir gün bile olsa “Nasıl daha sağlıklı ve iyi yaşarım?” düşüncesine yönlendirmek, hem bireyleri hem toplumu “İyi yaşam” konusunda bilinçlendirmek için  var.

Günün temel amacı;

  • Yaşamımızın kıymetini bilmek,
  • Senede bir gün de olsa durup düşünmek,
  • Şehir yaşamının stresinden ve gündelik kötü alışkanlıklardan arınmak,
  • Kendimizle barışmak,
  • Sadece bugün değil, kalan 364 günde de iyi yaşam yönünde farkındalık yaratarak motive etmektir.

2012 yılında, dünyada iyi yaşamaya adanmış “ilk” gün olarak Türkiye’de kutlanmaya başlanan ve dünya genelinde kabul gören Global Wellness Day, 2018 yılında Everest Dağı’nın zirvesine bayrağının taşınması, Tayland ve Myanmar sınırındaki çocukların bakımı ve Brezilya’daki yaşlıların ziyareti gibi birçok etkinlikle aynı anda 115 ülkede 5000’den fazla noktada kutlanarak takvimlere girme başarısını göstermiştir.

2019 yılında Global Wellness Day, 100’den fazla ülkede 5000’den fazla noktada 8 Haziran Cumartesi günü kutlanacaktır.

İyi yaşama bir adım daha yaklaşmak için manifestomuz başlangıç noktanız olabilir.