Hepimiz daha sağlıklı olmak, daha iyi görünmek, bedensel ve ruhsal olarak iyi bir durumda yaşamak isteriz. İyi yaşamak neredeyse tüm dünyanın ortak hayalidir.

Bizim için değerli olan her şeyi bir gün ile taçlandırırken, hepimiz için tek gerçek olan iyi yaşamaya adamış global bir günümüz neden yok? Bu soru “artık var” diye yanıtlanıyor. Bu ayrıcalıklı günün adı Global Wellness Day.

“Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day, uluslararası bir “İyi Yaşam Günü”dür.

GWD hiçbir ticari amaç gütmeyen, kendini iyi yaşamaya adamış gönüllüler tarafından hayata geçirildi. Global Wellness Day, herkesi bir gün bile olsa “Nasıl daha sağlıklı ve iyi yaşarım?” düşüncesine yönlendirmek, hem bireyleri hem toplumu “İyi yaşam” konusunda bilinçlendirmek için  var.

Günün temel amacı;

  • Yaşamımızın kıymetini bilmek,
  • Senede bir gün de olsa durup düşünmek,
  • Şehir yaşamının stresinden ve gündelik kötü alışkanlıklardan arınmak,
  • Kendimizle barışmak,
  • Sadece bugün değil, kalan 364 günde de iyi yaşam yönünde farkındalık yaratarak motive etmektir.

2012 yılında, dünyada iyi yaşamaya adanmış “ilk” gün olarak Türkiye’de kutlanmaya başlanan ve dünya genelinde kabul gören Global Wellness Day, 2020 yılında 24 saatlik canlı yayınla tüm dünya ile eş zamanlı kutlandı. Yeni Zelanda’dan başlayan ve Los Angeles’da son bulan yayın “iyi yaşam” kavramını dünyanın gündemine taşıdı.

2021 yılında Global Wellness Day 12 Haziran, Cumartesi günü kutlanacaktır.

İyi yaşama bir adım daha yaklaşmak için manifestomuz başlangıç noktanız olabilir.