BELGİN AKSOY

İsviçre’deki Institute Hotelier Cesar Ritz’den mezun olan Belgin Aksoy, son 25 yıldır otel ve turizm sektöründe yer almaktadır. Gelecek yıllar için fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda daha iyi bir dünya yaratmak misyonuyla yaşamaktadır.

Belgin Aksoy, sağlık vakıflarını desteklemekte, sosyal wellness projelerine liderlik etmekte ve uluslararası spa ve wellness organizasyonlarında konuşmacı olarak yer almaktadır.

2012 yılında yarattığı Global Wellness Day ile vizyonunu tüm dünyaya taşımayı başarmıştır. GWD “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganı ile binlerce noktada ücretsiz aktivitelerle kutlanmaktadır.

Aksoy Group, Yönetim Kurulu Üyesi ve Richmond Hotels Kreatif Direktörü Belgin Aksoy, 2016 yılında Global Wellness Summit tarafından 4.5 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaşan wellness-spa sektörünün en prestijli ödülü “Leading Woman in Wellness – Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ödülüne layık görülmüştür. Aynı yıl, American Spa tarafından “En Etkili Spa Lideri” ödülünün sahibi olmuştur. 2019 yılında ise La Fédération des Professionnels du Bien-ētre tarafından ilk kes Fransız olmayan birine verilen “Personality of the Year – Yılın İnsanı/Kişiliği” ödülünün sahibi oldu.