BELGİN AKSOY

İsviçre’deki Hotelier Cesar Ritz’den mezun olan Belgin Aksoy, son 23 yıldır otel ve turizm sektöründe yer almaktadır. Gelecek yıllar için fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda daha iyi bir dünya yaratmak misyonuyla yaşamaktadır. Bu kapsamda, 2004 yılında Türkiye’nin ilk destinasyon spa’sı olan, Avrupa’nın en donanımlı spa’ları arasında bulunan ve birçok ödül kazanmış Richmond Nua Wellness Spa’yı kurmuştur.

Belgin Aksoy, sağlık vakıflarını desteklemekte, sosyal wellness projelerine liderlik etmekte ve uluslararası spa ve wellness organizasyonlarında konuşmacı olarak yer almaktadır.

2012 yılında yarattığı Global Wellness Day ile vizyonunu tüm dünyaya taşımayı başarmıştır. GWD “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganı ile binlerce noktada ücretsiz aktivitelerle kutlanmaktadır.

Belgin Aksoy, 2016 yılında Global Wellness Summit tarafından 4.2 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaşan wellness-spa sektörünün en prestijli ödülü “Leading Woman in Wellness – Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ödülüne layık görülmüştür. Aynı yıl, American Spa tarafından “En Etkili Spa Lideri” ödülünün sahibi olmuştur.