BELGİN AKSOY

İsviçre’de yer alan Hotelier Cesar Ritz’den mezun olan Belgin Aksoy, son 21 yıldır otel ve turizm sektöründe yer almaktadır. Gelecek yıllar için fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda daha iyi bir dünya yaratmak misyonuyla yaşamaktadır. Bu kapsamda, 2004 yılında Türkiye’nin ilk destinasyon spa’sı olan, Avrupa’nın en donanmlı spa’ları arasında yer alan ve birçok ödül kazanmış Richmond Nua Wellness Spa’yı kurmuştur.

Belgin Aksoy, sağlık vakıflarını desteklemekte, sosyal wellness projelerine liderlik etmekte ve uluslarası spa ve wellness organizasyonlarında konuşmacı olarak yer almaktadır. Yarattığı Global Wellness Day ile vizyonunu tüm dünyaya taşımak istemektedir. ‘Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir’ sloganı doğrultusunda yaşamaktadır. Aynı zamanda, Türk Kalp Vakfı İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Belgin Aksoy, 2016 yılında Global Wellness Summit tarafından 3.7 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğe ulaşan wellness-spa sektörünün en prestijli ödülü “Leading Woman in Wellness 2016 – Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ödülüne layık görüldü. Aynı yıl, American Spa tarafından “En Etkili Spa Lideri” ödülüne layık görüldü.