Tayland Sınırındaki Karen of Pa La-OO Köyüne Yardım Ziyareti

Global Wellness Day sadece iyi yaşam aktiviteleri gerçekleştirmekle sınırlı kalıyor sanmayın. Tüm dünyada sosyal sorumluluk faaliyetlerini yaymak için de birçok çalışmalar yapıyoruz. Öyle ki; Tayland Myanmar sınırında No man’s land adı verilen bölgede yaşayan vatansız (stateless) insanların yaşadıkları fakirlik, işsizlik ve vatandaş olmayan çocukların eğitim alamamaları gibi sorunlar karşısında bir nebze de olsa yardımcı olmak için ve onları mutlu edebilmek adına gıda ve sağlık yardımı çalışmaları yapılmış, hatta gönüllüler, kimsesiz çocukların saçlarındaki bitleri temizlemişlerdir.

Hollanda, Fransa, Tunus gibi ülkeler başta olmak üzere birçok GWD ülkesinde yapılan kutlamalarda özellikle bakım evinde yaşayan yaşlı insanlara ve çocuklara yönelik birçok iyi yaşam aktivitesi düzenlenmiştir. Brezilya ve Kanada’daki GWD kutlamaları hastanelere kadar yayılmıştır.

Bu videoda, geçtiğimiz ay Tayland sınırındaki Karen of Pa La-OO köyüne Chiva-Som International Health Resort ve Preserve Hua Hin Group ile ortaklaşa yaptığımız ve bölgedeki insanlara gıda, sağlık hizmeti ve eğitim materyalleri sağladığımız yardım ziyaretinden kareleri izleyebilirsiniz.